Günümüzde tüm cerrahilerde hasta sağlığı ile beraber hastanın konforu da ön planda tutulmaya başlanmıştır. Bu operasyonlarda ise hasta açısından rahatlık sağlanabilmesi için özel yöntemler uygulanmaya başlanması son yıllarda güncel hale gelmiştir. Burun içine tampon yerleştirilmeden gerçekleştirilen ameliyatların sayısı da giderek artmaktadır.

Eğer burun iç bölgesinin kemik ve kıkırdak eğriliği, yani deviasyonu, çok fazla sorunlu değilse ameliyat sonrasında burun içerisine hiç bir şey konulmasına gerek kalmayabiliyor. Ancak ameliyat olan hastalar da nefes almayı etkileyen kötü deviasyon bulunuyorsa tamponsuz burun ameliyatı yapılmamalıdır.

Tamponsuz Burun Estetiği

Ameliyat sonrasında yara yüzeylerini özel bir alet kullanarak birbirlerine bir iple bağlanılabiliyor. Dolayısıyla burna tampon yerleştirilmeden aynı tamponun verdiği etki bu alet sayesinde yaratılmış olabiliyor. Elbette bu yöntem oldukça konforludur. Aynı zamanda oluşabilecek muhtemel bir kanamanın da bu şekilde önüne geçmiş oluyoruz, yara iyileşmesi eskisine göre biraz daha hızlı olur. Ameliyat esnasında burunun orta bölgesi mukozasına karşılıklı olarak atacağımız dikişlerde aynı etkiyi sağlayabilir. Genellikle 24 ile 48 saat yerinde bırakabiliyoruz ancak travmatik eğri bir burun da veya düzeltme cerrahilerinde, zayıf kıkırdak yapısı olanlara bu süreyi uzatabiliyoruz.

Sizde tamponsuz burun estetiği operasyonu olmak istiyorsanız buradan randevu alabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir