Gelişen teknoloji sayesinde çekiç veya kesici alet kullanılmadan burun estetiği operasyonu gerçekleştirilebilmektedir. Öncelikle burnunuzun 8 farklı açıdan fotoğrafı çekilip, ameliyat sonrasında oluşabilecek olan görüntüsü sizlere 3 boyutlu 3D simülasyon ile gösterilebilir. Kapalı burun estetiği tekniğiyle burun kemeriniz alınabilir, burun ucundaki düşüklük düzeltilebilir, burun sırtındaki eğrilik orta hatta getirilebilir, burun deliklerindeki asimetri düzeltilebilir. Bunların yanı sıra burun etleri ve deviasyon şikayetleriniz varsa aynı seansta giderilebilir.

Kapalı rinoplasti uygulamasıyla ameliyattan sonra burun ucunuzda iz kalmaz. Burun yapısı nazal kemik, üst alar kıkırdak, alt alar kıkırdak ve orta hatlar nazal septumdan oluşur. Genel anestezi altında burun içi kesilerle üst ve alt alar kıkırdaklar ortaya konur. Burun kemeri çekiç kullanılmadan özel bir cihazla alınır. Bu işlem sonrasında burun sırtı törpülenir. Burun sırtından kemer alındıktan sonra septumun sağ ve sol tarafından dikey kesiler yapılır, daha sonrasında ise nazal kemiğin üst kısmından 2 taraflı yatay kesiler yapılır. Burun yan silüetinde estetik görsellik için alt alar kanatların üst kısmı alınır. Bu aşamadan sonra septumdan alınan kıkırdak greftler üst septumun her iki tarafına yerleştirilir. Burun ucuna konulacak olan dikey kıkırdak greftle birlikte alar kıkırdaklar dikişlerle şekillendirilir. Bu şekilde burun ucu düşüklüğü ve burun deliklerindeki asimetri düzeltilir.

Burun Estetiği Operasyonu

Burun ucu kesilen anatomik planda eriyen dikişler ile kapatılır ve operasyon sonrasında dikiş alma işlemine gerek kalmaz. Buruna estetik formun son şeklini vermek için nazal kemik alt yan tarafları yukarıdan aşağıya doğru kesilir. Sonrasında her iki yandan da bastırılarak burun sırtındaki açık çatı kapatılır. Burun içi yapısında orta hatta destek sağlamak için her iki burun deliğine de silikon yaprakçıklar yerleştirilir. Burun sırtına özel ten rengi bantlar yapıştırıldıktan sonra termoplastik atel burun sırtına yerleştirilerek operasyon sonlandırılır.

Randevu almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir