Estetik operasyonlar vazgeçilmez bir olgu olarak artık hayatımızdalar. Nedenleri tartışılabilir ama bence estetik operasyonların en önemli sebebi; kişinin kendisini eskisinden daha özgür, daha özgüvenli ve doğal bir havaya büründürmek istemesi olduğu düşünülmektedir.

Estetik ameliyatlar günümüzde hayatımızla iç içe girmiş, çok sık uygulanan, etrafımızdaki bir çok insanın yaptırdığı ve benimsediği bir durum haline geldi. Burun estetik operasyonu da bunların en başında geleni. Son dönemlerde yapılan yüze uyumlu, güzel ve bunlardan daha önemlisi doğal görünümlü, kişinin operasyon geçirmiş olduğu hiç belli olmayan burunlar artık yeni trend olmaya başladı.

Doğal burun; burun sırtının çok fazla oyuk olmadığı, burun ucunun kişide çok fazla kalkık durmadığı, yuvarlak ve geniş görünmediği, burun ucunun sivri olmadığı, mandalla sıkılmış gibi bir görünüm ortaya çıkarmadığı, burnun simetrik, burun sırtının pürüzsüz, dudakla arasındaki açının normal sınırlarda olduğu, burun sırtının da yandan bakışta normal seviyede açılı olmasını ifade eder.

Burun Estetiği

Doğal bir burun, kaş ve gözlerin daha güzel göründüğü, bakışların anlamını kaybetmediği veya bakışların daha fazla anlam kazandığı, hatlarının yumuşadığı, sinirli ifadenin surattan kaybolduğu bir ifade katmalıdır. Ameliyat sonrasındaki bir burnun, nasıl olur da operasyon geçirmiş olduğu hiç anlaşılmaz diye düşünüyor olabilirsiniz ancak bunlar yeni tekniklerle artık mümkün. Eskiden yapılan mandalla sıkılmış gibi bir görünüm taşıyan burunlar, ucu çok kalkık, çökük ya da asimetrik burunlar, doğallığın dışına çıkılarak yapıldığı için hem görüntü olarak, hem de fonksiyonel olarak olumsuz sonuçları burunla beraber taşıyordu. Doğallık; sadece dış görünüşteki güzelliğe değil, burnun fonksiyonlarına da katkıda bulunan bir kavram olmaya başladı. Burun estetiğinde doğal görünümü elde etmek, burnun çok daha iyi nefes almasına da yardımcı olmaktadır. Sonuç olarak doğal burun felsefesi yaklaşımı; hem iyi nefes alabilen, hem de yüze uyumlu, güzel bir burnun yeniden doğuşunu sağladı.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir