Burun ucu estetiği sonrasında iyileşme sürecimiz rinoplasti ameliyatına göre daha hızlı gerçekleşir. Çünkü burun ucu estetiği ameliyatında kemikle beraber dokuya müdahale edilmez. Bu ameliyatta kıkırdağa ve yumuşak dokuya müdahale edilir. Ameliyattan sonraki 2. günde burundaki şişlik oranı en yüksek orana ulaşır. Sonraki günlerde ise burundaki bu şişlik hızlı bir şekilde çözülmeye başlar.

Burun ucu estetiğinde genellikle morluk oluşmaz. Bunun sebebi ise ameliyatta kemik dokusuna müdahale edilmemesidir. Operasyon sonrasında burun sırtına plastik alçı atel yerleştirilir. Bazı durumlarda ise plastik alçı atel yerleştirilmez. Sadece ten renginde bantlar yapıştırılır. Plastik alçı atel koyulmuşsa 5 ila 7 gün arasında alçı çıkartılır. Alçının yerine bant yapıştırılmışsa bandımızı da 5 ila 7 gün arasında çıkartırız. 7. günün sonunda ise normal iş hayatınıza ve sosyal yaşantınıza kaldığınız yerden hiçbir sorun olmadan devam edebilirsiniz.

Burun ucu estetiği operasyonu sonrasında sizi kısıtlayan bir durumunuz olmaz ve görsel yapınız eskisine göre ilerleme yönünde olur. Burundaki şişlik ise zaman içerisinde inecektir. Burun ucu estetiğinden sonra burnunuz formunuza uygun ve doğal bir görüntüye kavuşmuş olacaktır.

Burun ucu estetiği ameliyatı için buraya tıklayarak doktorumuzdan randevu alabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir