Burun estetiği insanların sosyal yaşantılarında daha rahat hissetmek için yaptırdıkları bir estetik türüdür. Bunun sebebi ise iyi bir iletişimin en önemli yolunun estetik bir görünüş olmasıdır. Eğer fiziksel görüntünüzde sizi rahatsız eden herhangi bir sorununuz varsa bunlar sosyal yaşantınızdaki iletişimlerinize de yansır. İnsanların birbirleriyle yüz yüze konuştukları sırada kendilerini rahatsız hissetmelerine neden olan sorunlardan bir tanesi belki de en büyüğü suratlarının tam olarak ortasında durmakta olan burunlarıdır.

İnsanların burunlarındaki ufacık bir şekil bozukluğu bile iletişim sırasında karşılarındaki kişinin burnuna odaklandığı hissine kapılmalarına neden olabilir. Bu ufacık şekil bozukluğu kişinin rahatsız olmasına yol açar ve iletişim sırasında doğal davranmasına engel olur. İşte bu sebepten dolayı estetik ameliyatların arasında en fazla burun estetiği ameliyatları talep edilmektedir. Burun estetiği operasyonlarının öncesinde en çok endişe edilen durumların başında doğru hekim seçimi kaygısı bulunuyor. Burun estetiği yaptırmak isteyenlerin karar verme aşamasındayken en çok endişelendikleri diğer bir durumlar ise estetik bir görünüm, nefes almada sorun oluşması, ameliyat sonrasında oluşacak olan şişlikler ve morluklardır.

Burun Estetiği Sonrasındaki Güzellik ve İyileşme Süreci

Hastaların burun estetiği sonrasındaki en çok merak ettiği sorulardan bazıları:

 • Geçireceğim burun estetiği operasyonundan sonra ortaya çıkacak olan yeni burun yüzüme uyum sağlayabilecek mi?
 • Burnum acaba benim istediğim gibi olacak mı?
 • Burnum güzel olacak mı? Burnumda herhangi bir dikiş izi kalacak mı?
 • Yeni burnum profilden bakınca da güzel duracak mı?
 • Ameliyattan sonra burnumun estetik olduğu belli olacak mı?
 • Burun estetiği ameliyatından sonra rahat ve sorunsuz bir şekilde nefes alabilecek miyim?
 • Kulaklarımda herhangi bir basınç  hissedecek miyim?
 • Tamponlar çok sıkıntı yaratacak mı?
 • Geçireceğim burun estetiği ameliyatından sonra burnum çok fazla şişecek mi?
 • Ne kadar morluk olacak?
 • Bu oluşacak olan morluklar ve şişlikler ne zaman geçicek?

Tıptaki gelişmelerden dolayı hastalar bu konudaki endişelerinin hepsini yitirmiş durumdalar. Burun estetik operasyonlarının hedefi rahat bir solunum sağlayan, güzel ve doğallığını yitirmeyen burunlar tasarlamaktır. Gerçekleştirilen estetik operasyonlarda her şeyden önce burnun işlevselliğine önem verilmektedir. Bunun sebebi ise burunun insan sağlığını etkileyen en önemli organ olmasıdır. Nefes alma ve koku alma duyularının kusursuz bir şekilde işlevini sürdürmeleri gerekir. Estetik ameliyat sonrasında birçok insan daha rahat nefes aldığı için kendilerini dinç hissettiklerini ve eskiye oranla daha rahat uyuduklarını dile getiriyorlar. Hatta horlayan hastalarımız burun estetiği operasyonundan sonra horlamalarının bile yok olduğunu söylemekteler. Unutulmamalıdır ki şekil olarak bozuk olan bir burun sağlık bakımından da bozuktur.

Burun Estetiği Yaptıranların En Büyük Merakı Yeni Burunlarının Nasıl Olacağıdır

Burun estetiği yaptıracak olan kişilerin en çok sorduğu soru nasıl bir buruna sahip olabilecekleri ve ne kadar sürede burunlarının iyileşeceğidir. Çoğunlukla sahip olmak istedikleri burunun yüzleriyle uyum sağlayıp sağlamayacağını bilemezler. Oysaki tasarlanacak olan yeni burnunun kişinin yüzüyle her açıdan uyum sağlaması gerekmektedir. Ameliyattan önce kişinin burnu tasarlanırken kişinin yüz şekli, çene yapısı, alın şekli, göz şekli hatta kaş şekli bile dikkate alınmaktadır. Uzun süren hesaplamalar yapılır ve kişinin yüzüyle en uyumlu olabilecek olan burun şekline karar verilir. Bu konu hakkında hastalar doktorlarının tavsiyelerini dinleyerek ortaklaşa bir karara varılmalıdırlar.

Burun Estetiği Sonrasındaki Güzellik ve İyileşme Süreci

Ameliyattan sonra oluşabilecek olan şişlikler ve morluklar, kişilerin ameliyat öncesi ve sonrasında verilen talimatlara ne kadar uyduğu ve aynı zamanda cilt tipleri ile bağlantılıdır. Ameliyatsız burun estetiğinin bile gerçekleştirilebildiği bu dönemde şişlik ve morluk oranı olabildiğince aza indirilmiştir. Hastalar bir ile iki hafta arasında büyük miktarda iyileşme gösterebilir ve ağır aktiviteler haricinde eski yaşantısına geri dönebilir.

Kendi alanında uzman, tecrübeli hekimlerle burun estetiği süreci için harekete geçilir ve gerekli bütün önlemler alınıp tavsiye edildiği gibi davranılırsa endişe edilecek hiçbir şey kalmayacaktır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir