Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Hastaları Neler Bekliyor?

Korkmanıza hiç gerek yok sizler için çok zor ve ağrılı bir süreç olmayacak. Genellikle ilk 7 gün aşamalı bir iyileşme gerçekleşir. Ağrı pek fazla olmaz ama şişlik ve bazen göz altında morluklar oluşabilir. Merak etmeyin birinci haftanın sonunda bunların hepsi geride kalacaktır. Tabi kesin sonuçlar için bir yıl kadar beklemelisiniz.

Burun Estetiği Burun Tıkanıklığının Giderilmesi için de Yapılabilir mi?

Burun estetiği operasyonu sanılanın aksine sadece görünüm için değildir aynı zamanda nefes alma sorunu olanlara da gerçekleştirilebilen bir ameliyattır. Burnunuz kırıksa, burun sırtınız çökük veya burun ucunuz sarkıksa nefes almanız problemlidir. Bu durumda işlevsel bir rinoplasti uygulaması gerçekleştirilir. Genelde hastalar nefes alma sorunlarıyla beraber başvururlar.

Burun Estetiği Genç Görünmemize Yardımcı Olur mu?

Evet, her ne kadar çoğu insan bunu fark etmemiş olsa da buruna uygulanan küçük bir iyileştirme sayesinde yılların görünüşünü üzerinizden almak mümkün olabilir. Tıpkı bedenimizin yaşlandığı gibi burnumuzda yaşlanır. Burnun zamanla derisi incelir ve eski esnekliğini kaybeder. Burunun kıkırdak yapısı bozulur. Yaşlanan burun kanca gibi bir görünüm alır, sanki aşağıya doğru sarkmış gibi durur.

Burun Estetiği Genç Görünmemize Yardımcı Olur mu?

Burun baktığınız zaman yüzün en belirgin organıdır, bu sebepten dolayı burundaki yaşlılık değişimi yüzün de tüm dinamiğini aynı zamanda etkileyebilmektedir. Dolayısıyla iyi bir operasyon yüzün görünümünü oldukça olumlu etkiler. Tabii cerrahınız ameliyata tamamlayıcı rinoplasti girişimlerini de eklerse ameliyattan sonraki sonuç mükemmel olacaktır.

Ameliyatın Planlanması Nasıl Yapılıyor?

Her şeyden önce kişiye özel bireysel bir iyileştirme planı geliştirip, bu planın hazırlanmasında fayda vardır. Nasıl bir öğrenci sınavını vermek için iyi bir çalışma göstermeli ise, bir cerrahta ameliyat öncesinde yapacağı ameliyatı kafasında planlamalı ve bitirmelidir. Unutmayın kimseye özel tek bir çözüm yoktur. Sadece burnu değil kişinin yüz ve genel beden özellikleri de düşünülerek bu operasyon gerçekleştirilir.

Kişinin Boy ve Yüz Özelliklerinin Burunla İlişkisi Nedir?

İnsanlar burunlarını yaptırırlarken daha iyi nefes almak bir yandan da güzelleşmek istiyorlar. İnsanların bu isteklerini yerine getirebilmek için de burnun yüzle denge ve uyumunu sağlamak zorundayız. Bu dengenin oluşturulması yüzlerinde güzel bir ifade isteyenler için çok önemlidir. Burun estetiği ameliyatı öncesinde ameliyat olacak olan kişinin boyu da dahil olmak üzere pek çok farklı faktörü dikkate almak gerekir. Sonuçta burnunuzun, yüzünüzle ve genel görünümünüzle ne kadar uyumlu olacağı oldukça kritik bir konudur.

Kişinin Boy ve Yüz Özelliklerinin Burunla İlişkisi Nedir?

Bunun hakkında örnek vermek gerekirse; kısa boylu ve minyon bir kişiye çok kalkık bir burun ucu gayet yakışabilirken, burun delikleri çok dikkat çekeceği için uzun boylu kişilere uygun olmayacaktır. Ya da yüzü geniş ve uzun birinin burnunun küçültülmesi pek doğal durmayabilir. Doktorunuzun bu durumları iyi bir şekilde değerlendirmesi gerekir. Çoğu zaman bu değerlendirmelere göz pozisyonu, çene ve elmacık kemiği de dahil edilmektedir.

Burun Estetiği Kimlere Önerilmez?

Kişinin görünümüne duyarsız olması ne derece yanlışsa sadece burnuna odaklı ve aşırı duyarlı olması da bir o kadar yanlıştır. Obsesif ya da narsist bir kişiliğiniz var ise estetik için daha dikkatli düşünmeniz gerekecektir. Başkalarının etkisi veya yönlendirmeleri yüzünden ameliyat oluyorsanız sakın olmayın. Ameliyatınızın sonucu ne kadar güzel olursa olsun bu sonuçtan sonra mutsuz olabilme ihtimaliniz vardır.

Erkek arkadaşınız veya eşiniz burnunuzu beğenmediği için ameliyat olmak çokta iyi bir fikir değildir. Yeni bir burun özgüven kazandırır ama günlük hayatınızdaki sorunlarınıza hiçbir şekilde çare olmayacaktır. Madde bağımlılığınız varsa, ameliyatınızı erteleyip doktorunuza bu bağımlılığınızı belirtmeniz gerekir.

Burun estetiği hakkında merak ettiklerinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir