Burun Estetiği Operasyonu Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ameliyat öncesinde gerçekleştirilen muayenede doktor hasta görüşmesi oldukça gereklidir. Hasta operasyondan tüm beklentilerini doktoruna doğru ve açıklayıcı bir şekilde ifade etmesi gereklidir. Hastanın beklentilerinin gerçekçi olup olmamasının konuşulup tartışılıyor olması ameliyatın sonucunu etkileyebilecek derecededir. Her kişinin burnu kıkırdak, kemik ve deri yapıları olarak farklıdır. Bu nedenle operasyon her hastada farklı bir sonuç verecektir. Burnun kendine özel kıkırdak, deri ve kemik özelliği ameliyatın sonucu üzerinde ciddi derecede rol oynamaktadır. İnce derili kemik ve kıkırdak biçimlendirilmesinin yapılacağı burunda sonuç mükemmel olabilecekken, kalın ve yağlı bir burun ucu derisi taşıyan, zayıf kıkırdaklı bir burundan aynı sonuçları almak büyük ihtimalle mümkün olmayacaktır.

Oluşabilecek olan bu risklerin dışında, hastaya özel planlanmış olan ameliyatta da riskler oluşabilir. Bunun nedeni gerçekleştirilen her rinoplasti operasyonunun bir diğerinden farklı olmasıdır. Cerrahi uygulamada hiç bir sorun gözükmez ama öngörülemeyecek bir şey ortaya çıkabilir ve böylelikle istenmeyen bir sonuçla karşılaşma riski olabilir. Örneğin, burunda daha önce hiç olmamış bir asimetri oluşabilir. Bu sebeplerden dolayı doktor seçiminizi çok iyi yapmanız gerekmektedir.

Burun Estetiği Operasyonu Öncesinde Muayene

Burun estetiği operasyonundaki genel amacımız yüzdeki diğer oluşumlarla uygun bir orantı ve büyüklüğe sahip iyi nefes alma işlevlerini yerine getirebilecek olan bir burun yaratmaktır. Eğer burnun uzunluğu ve yüksekliği yüzün diğer oluşumlarına oransal olarak küçük kalıyorsa bu oranı dengelemek için kıkırdak ve kemik ilaveleri sayesinde burnu büyütebilecek ve uzatabilecek işlemler gerçekleştirilebilir. Bize göre en güzel sonuçlar estetik bir operasyon geçirdiği başkaları tarafından anlaşılmayan herhangi bir asimetrisi olmayan, yüz ile orantısı uyumlu olan ve doğal gözüken bir burundur.

Küçük bir ihtimal olsa bile burnunuzun operasyon sonrasındaki görüntüsünden mutlu olmadığınız bir burunla karşı kaşıya kalabilme şansınız vardır. Burnunuza yapılmış ve mutsuz olmanıza sebep verebilecek olan bu hatalar deneyimli uzman bir cerrahın elinde düzeltilip, revize edilmesi gerekecektir. Operasyon sırasında hiç aklınızda bile olmayan o şanssızlığı yaşama ihtimali ve burnu geri getirilemeyen o kişi olabilme ihtimaliniz milyon da bir de olsa ne yazık ki vardır. Diğer kozmetik cerrahilerde olduğu gibi, operasyonun kendi içinde minör düzeyde riskleri mevcuttur. Her cerrahi operasyonun içerisinde var olan enfeksiyon, ilaca karşı reaksiyon ve operasyon sonrasında kanama oluşumu gibi riskler rinoplasti içinde mümkündür.

Kapalı burun estetiği nedir? Nasıl yapılır gibi kafanızdaki soruların cevabını burada bulabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir