Eğer özgüveninizde eksiklik hissediyorsanız veya yüzünüzü güzel buluyor fakat burnunuzun yüzünüzü olumsuz etkilediğini düşünüyorsanız, burnunuzda doğuştan veya travma sonrasında ortaya çıkmış bir şekil bozukluğu nefes alırken sorun yaratıyorsa, burnunuz iri veya küçük, eğri yada çökmüşse ve her şeyden önemlisi yaşınız eğer 17’den büyükse burun estetiği operasyonu olmak için uygun bir adaysınız denilebilir.

17 yaşından önce yapılacak olan burun estetiği ameliyatı telafisi güç problemlere neden olabilir. Yüz ve burun kemiklerinizin gelişimi tamamlanmadan önce bu cerrahiyi sizlere önermek yanlış olacaktır. Rinoplasti yani burun estetiği ne kadar iyi bir cerrah tarafından gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin sınırları olan bir işlemdir. Burnunuza ameliyatta kendi dokularınızı kullanarak yeni bir şekil veriliyor. Operasyonun başarılı geçebilmesi için cerrahın bilgi birikim ve tecrübesi önemlidir ama sizlerin sağlık durumu, sigara tiryakiliğiniz, yara iyileşme kaliteniz, cilt kalınlığınız ve kıkırdak zayıflığınızda ameliyat başarınıza etki edebilecek olan faktörlerdendir.

Burun estetiği operasyonu geçirdikten sonra çekici ve hoş bir burun profiline sahip olabilirsiniz fakat bu sizi daha ayrıcalıklı kılmayacaktır. Sosyal hayatınızda veya iş hayatınızda aniden herhangi bir statü değişikliği yaşamazsınız. İşlerinizin yoluna girmesi için bu operasyonu geçirmek istiyorsanız bu ameliyattan vazgeçebilirsiniz. Sizler bu ameliyat sayesinde özgüveninizi geri kazanabilir veya artırabilirsiniz daha güzel ve hoş bir yüz silüetine sahip olabilirsiniz, bakışlarınızda ki ifade ve parlaklığı artırabilirsiniz.

Burun Estetiği için Uygun Adaylar Kimlerdir?

Bu ameliyatı istemenizin sebeplerini iyi bir şekilde analiz etmeniz ve beklentilerinizi gerçekçi bir zemine oturtmanız gereklidir. Bu sizler için olası hayal kırıklıklarının önüne geçebileceği gibi ameliyat sonrasında sizlerin mutluluğu içinde gerekli olacaktır. Bu operasyon sonrasında mucizeler beklememelisiniz, ameliyat sonrasındaki dönemde kusursuzluk arayışına girmeyin, biraz realist düşünün, beklentilerinizi şu anki burnunuzdan çok daha güzel bir burun olarak oluşturun. Eğer bunları yerine getirip mucizeyi aramayıp gerçekliğe yönelirseniz yöneldiğiniz oranda burun estetik cerrahisi için iyi bir aday olacaksınızdır.

Sizler de burun estetiğine uygun bir adaysanız buradan randevu alabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir