Burun estetiği ameliyatlarının fiyatı birçok etkene dayalı olarak değişkenlik göstermektedir. Ameliyat için kesin bir fiyat söylenilmesi çok zordur. Öncelikle hangi işlemlerin yapılacağı önemlidir. Buna göre ameliyatın maliyeti değişkenlik gösterebiliyor. Daha sonra bu işlemin hangi lokasyonda yapılacağı da büyük önem taşımaktadır.

Hastane masrafları, anestezi, ilaç maliyeti ve hemşire bakımı gibi etkenlerde fiyatları etkileyebilmektedir. Tabii buradaki en önemli etken doktorunuzun eğitimi, tecrübesi ve yeteneğidir. Bu alanda uzmanlaşmış bir doktor mu, bu işlemi sıklıkla gerçekleştiriyor mu, ameliyatından çıkardığı sonuçlar ve bunların geri dönüşleri nasıl? Burada sayılanlar maliyeti etkileyen faktörler arasında ki en önemli yeri tutmaktadır.

Bütün bunların yanında burun estetiği ile aynı ameliyatta nefes alma yollarına da müdahale gerçekleştirilebiliyor. Nefes alma yollarına müdahale edilip septorinoplasti denilen yani, orta hattaki kemik eğriliği düzeltilmesi, burun etlerine müdahale edilerek lazer veya radyofrekans verilmesi, maliyeti önemli derecede etkileyebilmektedir. Bunun sebebi ise burun estetiğinin bir bütün olmasıdır. Hem fonksiyonel olarak daha rahat nefes almanız gerekiyor hem de görsel açıdan bakıldığı zaman eski burnunuza göre ilerleme sağlamış olmanız gereklidir.

Sonuç olarak burun bir bütün olduğu için maliyeti burun estetiği işlemleri, nefes alma ile ilgili yapılan işlemler, hastane ücretleri, doktor ücretleri, bakım ücretleri, ilaç ve bir çok değişken etkenler de eklenilerek maliyetimiz oldukça değişiklik gösterilebiliyor.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir