Ameliyatsız burun estetiği işlemi ile burunda kalıcı bir değişim istemeyen hastalara uygulanan, dolgu işlemleri ile kontür düzenlemesine yardımcı olan bir işlemdir. Yarım yüzyıldır çoğu sağlık dalında ve özellikle de estetik uygulamalarda sıklıkla kullanılan son derece güvenilir bir dolgu işlemi olan filler uygulamaları sayesinde ameliyatsız burun estetiği gerçekleştirilebilmektedir. Cildin alt kısımdaki dokusuna sıvı şekilde enjekte edilen, içerisinde hyaluronik asit bulunan pek çok faydalı içeriğin ve vitaminin bulunduğu tamamlayıcı bir uygulamadır.

Kırışıklık, hacim kaybı yaşayanlar cilt sorunlarıyla beraber, kontür sorunu veya burun ucu düşüklüğü yaşayanlara dolgu uygulaması sayesinde çözüm sağlanabilmektedir. Dolgular, cerrahi olmayan burun estetiği operasyonu başlığının altında yer alarak, burun estetiğinde basit bir çözüm sağlamaktadırlar. Burnundaki düşüklükten rahatsız olan, kalıcı bir değişim veya cerrahi ameliyatların olabilecek risklerini almak istemeyen herkese uygulanabilecek olan bir işlemdir.

Cerrahi Olmayan Burun Estetiği Nasıl Gerçekleştirilir?

Ayakta tedavi kurallarının uygulanabildiği, ameliyat işlemi gerektirmeyen burun estetiğinde ki amaç, burna kalıcı herhangi bir değişim vermeden, dolgu yöntemiyle burna şekil vermektir. Bu işlem sırasında anestezi alımına gerek yoktur. Acısız ve kesisiz gerçekleştirilen bir uygulamadır. Burnun sorunlu bölgelerine dolgu uygulaması yapılarak burundaki mevcut çökme, yamukluk veya düzensiz profil doldurularak, kişinin profiline uygun bir şekilde burun ucu havaya kaldırılır.

Cerrahi Olmayan Burun Estetiği Nasıl Gerçekleştirilir?

Burnun ucunu aşağıya çeken kaslara enjeksiyon yapılarak, dikleşme elde edilir. Ayrıca aynı alana dolgu işlemleriyle beraber kontür düzeltmeleri de uygulanabilir. Ufak dokunuşlarla radikal olmayan ama profili gerçek anlamda değiştiren ve estetik hale getirebilen bir sonuç ortaya çıkar.

Cerrahi Olmayan Burun Estetiği Sonrası

Uygulama gerçekleştikten sonra herhangi bir vakit kaybı yaşamadan eski hayatınıza direkt olarak geçiş yapabilirsiniz. Cerrahi olmayan burun estetiği uygulamasından sonra herhangi bir yerde şişlik veya ödem olmaz. Kişi için hiçbir iyileşme sürecine gerek kalmaz.

Cerrahi Olmayan Burun Estetiği İşlemi Kalıcı mıdır?

Dolgu işleminde sağlanan kalıcılık kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Ortalama olarak 6 ay ile 2 sene arasında uygulamanın başarısını ve devamlılığını gözlemleyebilirsiniz. 10 dakikada gerçekleştirilen bir işlem sayesinde, 2 sene gibi bir süre boyunca rahat bir kontür düzenleme işlemi yaşayabilirsiniz. Bu geçici olan işlemi yaptırarak, kalıcı bir görüntü mü yoksa geçici bir görüntü mü isteyip istemediğinize karar vermenize yardımcı olacaktır. Basit bir burun estetiği veya cerrahi burun estetiği operasyonlarına karşı kararınızı vermenize yardımcı olur.

Cerrahi Olmayan Burun Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

 • Burnunda kalıcı olarak bir değişim istemeyenler,
 • Burun ucu ve mimik kasları çalışmaya elverişli olanlar,
 • Burun uçlarında yüksek miktarda düşüklük yaşayanlar,
 • Hafif fakat kalkık burun isteyenler,
 • Kendi profil görüntülerinden burunları yüzünden şikayetçi olanlar,
 • Cerrahi herhangi bir müdahale istemeyenler,
 • Kontür düzenlemeye ihtiyaç duyan kişiler,
 • Rahat bir şekilde nefes almak isteyenler,
 • Cerrahi burun estetiği operasyonu öncesinde burunlarının nasıl görüneceğini merak eden ve deneme yapmak isteyenler.

Cerrahi Olmayan Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

 • Kesi olmadan uygulanabilen bir işlem olduğu için acısızdır ve olası cerrahi komplikasyonları barındırmayan bir uygulamadır.
 • Burnunuza gerçekleştirilen ufak dokunuşlar sayesinde yeni bir profil kazanılmasına yardımcı olur.
 • Ortalama olarak 10 dakika süren pratik bir işlemdir.
 • Burun eğriliğiniz dolgu sayesinde kamufle edilebilir veya hafifletilebilir.
 • Dolgu sayesinde burun ucunuz kaldırılır.
 • Cerrahi burun estetiğinden dolayı oluşan kusurlar düzeltilebilmektedir.
 • Bu uygulama sayesinde burun sırtı düzeltilip, düz bir forma sokulabilir.
 • Burun içerisindeki en dar hava geçiş bölümü olan valv açısının rahatlaması sağlanılarak, daha rahat nefes alabilmeniz için açılabilir.

Cerrahi Olmayan Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Cerrahi olmayan burun estetiği operasyonu için doktorumuzdan buraya tıklayarak ücretsiz randevu alabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir